کنترل فیزیک و شیمیایی

فارماکوپه ایالات متحده (جلسه سوم)

فارماکوپه ایالات متحده

فارماکوپه ایالات متحده (United States Pharmacopeia) یک فارماکوپه (مجموعه ای از اطلاعات دارو) برای ایالات متحده است که هر ساله توسط کنوانسیون داروسازی ایالات متحده (معمولاً USP نیز نامیده می شود) منتشر می شود. یک سازمان غیر انتفاعی که صاحب علامت تجاری است و همچنین دارای حق کپی رایت است. خود فارماکوپه USP در یک جلد ترکیبی با فرمول ملی (یک فرمول) به عنوان USP-NF منتشر شده است.

فارماکوپه ایالات متحده متشکل از چه کشورهایی است؟

اگر یک ماده یا محصول دارویی دارای استاندارد کیفیت USP قابل اجرا (در قالب یک مونوگراف USP-NF) باشد، برای استفاده از نام “USP” یا “NF” باید مطابق باشد. داروهای مشمول استانداردهای USP شامل داروهای انسانی (تجویز شده، بدون نسخه یا در موارد دیگر) و داروهای حیوانی است. استانداردهای USP-NF نیز در قوانین فدرال ایالات متحده نقش دارند. دارویی یا ماده ای با نامی که در USP-NF به رسمیت شناخته شده است در صورتی تقلبی در نظر گرفته می شود که استانداردهای تطبیقی ​​از نظر قدرت، کیفیت یا خلوص را برآورده نکند. USP همچنین استانداردهایی برای مکمل های غذایی و مواد غذایی (به عنوان بخشی از مواد شیمیایی مواد غذایی کدکس) تعیین می کند. USP هیچ نقشی در اجرای استانداردهای خود ندارد. مسئولیت اجرای آن بر عهده سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) و سایر مقامات دولتی در ایالات متحده است.

در این مقاله به معرفی فارماکوپه ایالات متحده خواهیم پرداخت. در این ویدئو شما کشورهای متشکله فارماکوپه را خواهید شناخت و با قوانین آن آشنا خواهید شد. اصطلاحات فارماکوپه ها نیز در ادامه مبحث ها آموزش داده خواهد شد.

فارماکوپه چیست؟

فارماکوپه به عنوان کتاب دستورات دارویی نیز به آن اشاره می شود. کتابی است که فهرست کاملی از داروهای داخل بازار و همچنین اطلاعات دارویی؛ نوع مصرف؛ عوارض مصرف؛ نحوه نگهداری مواد اولیه دارو در آن درج شده است. همچنین روش آنالیز فیزیکی و شیمیایی در ان به طور کامل و مفید آمده است . همچنین استانداردهایی که در صنایع شیمیایی ؛ غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. نیز در این کتاب مرجع به طور کامل موجود می باشد.فارماکوپه ایالات متحده یکی از اینهاست.

در کارخانجات دارویی و غذایی یکی از مهمترین وظایف واحد های کنترل کیفی آنالیز مواد اولیه از منظر شیمیایی و فیزیکی و حتی میکروبیولوژی کنترل محصولات نهایی می باشد . لزوم پایبندی به استاندارد فارماکوپه بسیار مهم بوده است . این دست از تولید کنندگان و صنایع ملزم به نزدیک کردن استانداردهای خود به استانداردها و خواسته های فارماکوپه ها هستند. بوسیله روش های مورد قبول و پذیرفته شده در فارماکوپه ها به آنالیز می پردازند.

معرفی فارماکوپه ایالات متحده (USP)

فارماکوپه ایالات متحده (USP) یک داروسپوایی (فهرست اطلاعات مواد مخدر) برای ایالات متحده است. این کتاب سالانه توسط کنوانسیون داروسازی ایالات متحده (معمولا نیز USP نامیده می شود). فارماکوپه ایالات متحده یک سازمان غیر انتفاعی که صاحب علامت تجاری است. همچنین دارای حق نسخه برداری در خود pharmacopeia USP به صورت ترکیبی با فرمول ملی، به عنوان USP-NF منتشر می شود. اگر یک ماده مواد مخدر یا مواد مخدر دارای استاندارد کیفیت استاندارد USP (به صورت یک مونوگراف USP-NF)، باید آن را با استفاده از نام “USP” یا “NF” مطابقت داد.

قوانینی چند در مورد فارماکوپه

مواد مخدر تحت نظر استانداردهای USP شامل هر دو داروهای انسانی (تجویز، بدون نسخه و یا غیره) و داروهای حیوانی هستند. استانداردهای USP-NF نیز در قانون فدرال ایالات متحده نقش دارند. مواد مخدر با نام شناخته شده در USP-NF در نظر گرفته می شود. USP همچنین استانداردهای مکمل های غذایی و مواد غذایی را تنظیم می کند. USP در اجرای استانداردهای خود نقش ندارد. اما اجرای مسئولیت اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) و دیگر مقامات دولتی در ایالات متحده و دیگر نقاط است.

در پایان این ویدئو اگر هرکدام از عزیزان سوال و یا پیشنهادی برای بیان دارند میتوانند در پایین صفحه برای ما پیام بگذارند. در اسرع وقت پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *